Schindeleho Minerály 500 Kapslí

Mletý minerální prach plněný do HPMC (Hypromelosa: hydroxy propyl methyl celulóza) kaplsí o velikosti NULL. Bez lepku a laktózy.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 44/65
1 110 Kč
Schindeleho Minerály 500 Kapslí

Užívání minerálů

 • Doporučuje se nepřekračovat denní dávku - pro dospělého 1 odměrka (přibalena) popř. 8 - 9 kapslí.
 • Potravinové doplňky nejsou náhradou vyvážené a pestré stravy.
 • Ukládejte mimo dosah dětí.
 • Neužívejte zároveň s léky nebo homeopatickými přípravky – časový odstup minimálně 3 - 4 hodiny.
 • Neužívejte společně s černým/zeleným čajem, kávou nebo mlékem, tyto nápoje mohou blokovat příjem železa. Odstup 1 - 2 hodiny!
 • Neužívejte společně s vitamínovými přípravky E nebo s oleji silně obsahujícími vitamin E. Odstup 1 - 2 hodiny.
 • Mnoho pijte – stolice se může černě zabarvit, protože produkty látkové výměny a nezužitkovatelné minerály, jako např, železo, mohou být vyloučeny.
 • Přechodně může dojít ke zhoršení stavu (např.: klouby začnou více bolet) nepřestávejte však minerály brát, po pár dnech se stav výrazně zlepší.
 • 8 - 9 kapslí s vodou spolknout nebo dát 1 odměrku do sklenice vody zamíchat a vypít.
 • Schindeleho minerály jsou zdravotně nezávadné
 • Schindeleho minerály jsou kamenná moučka bohatá na minerály a stopové prvky. Potřebnost těchto látek pro zachování zdraví byla vědou vícekrát dokázána.
 • Je jasné, že všechny látky i ty nejdůležitější a nejzdravější užívané v přemíře škodí. Proto byla položena otázka možného předávkování některými minerály při užívání Schindeleho minerálů.
 • V jedné studii provedené v únoru 1994 bylo dokázáno, že složení a množství látek, obsažené v 6 g Schindeleho minerálů (odpovídá jedné čajové lžičce) při denním užívání , je zdravotně nezávadné.
 • V této studii bylo prozkoumáno, které látky a v jakém množství se rozpustí v žaludečních kyselinách a tak mohou být tělem přijmuty. Protože ne celé množství látek, které Schindeleho minerály obsahují může být tělem přijmuto, pouze ta část které se v žaludku rozpustí.
 • Analýza dokázala. že například jen 3,5 % hliníku je rozpustná a zbytek je vázán, z tohoto důvodu je při denní spotřebě 6 g mletých minerálů pozřeno hliníku jen nepatrné množství 6,48 mg , což odpovídá ca. 10% ADI-hodnoty (acceptable daily intake - přijatelná denní dávka). Hodnota ADI je světovou zdravotnickou oraganizací vědecky stanovené množství substance, která je při celoživotní denní spotřebě považována jako zdravotně akceptovatelná. Vzhledem k tomu je napříkald obsah hliníku v Schindeleho minerálech zdravotně nezávadný.
 • Na druhé straně je dodáván vysoký podíl železa (ca. 12 mg za denb). Toto množství odpovídá 85% denní potřeby železa. Proto je třeba se zříci současného užívání preparátů obsahujících železo zároveň se Schindeleho minerály.

Studie dále ukázala, že všechny ostatní látky obsažené v Schindeleho minerálech leží velice daleko pod ADI hodnotami. Tímto mohou být užívány Schindeleho minerály, v doporučené denní dávce také dlouhodobě, bez jakýhkoliv obav z předávkování minerály, stopovými prvky nebo těžkými kovy.

Pramen: Dr. Roger Kalbermatten, Phyto-Consulting

Ø na 100g Ø v denní dávce 6g
Křemík SiO2, Si2O3 56900 mg 3414 mg
Oxid hořečnatý MgO 850 mg 51 mg 14%*
Železo Fe 350 mg 21 mg 150%*
Hliník Al 260 mg 15,6 mg
Vápník CaO 119 mg 7,14 mg 0,9%*
Draslík K 56 mg 3,36 mg 0,17%*
Fosfor P 14,5 mg 0,87 mg 0,12%*
Mangan Mn 12,9 mg 0,77 mg 38,5%*
Sodík Na 12 mg 0,72 mg
Zinek Zn 7,2 mg 0,43 mg 4,3%*
Měď Cu 1,9 mg 0,114 mg 11,4%*
Barium Ba 1,6 mg 96 μg
Chrom Cr 570 μg 34,2 µg 85,5%
Nikl Ni 0,49 mg 29,4 μg
Kobalt Co 0,38 mg 22,8 μg
Vanad V 0,44 mg 26,4 μg
Titan Ti 0,32 mg 19,2 μg
Bor B 0,1 mg 6 μg
Molybden Mo 0,1 mg 6 µg 12%*


Tabulka je aktuální od května 2010

* podíl na doporučené denní dávce podle nařízení o výživové hodnotě

 

Minerály pomáhájí při nemocech
Schindeleho minerály při léčbě dny
Dna je ukládání solí kyseliny močové, onemocnění postihuje klouby na nohou a rukou. Schindeleho minerály štěpí soli kyseliny močové, která se zhromažďuje v kloubech, během pár týdnů je uživatel bez bolesti a může se pohybovat.

Schindeleho minerály při léčbě cukrovky
Cukrovka je metabolické onemocnění charakterizované zvýšenou hladinou cukru v krvi (hyperglykémií) Cukrovka zkracuje život průměrně o 8 - 10 let, v odborné literatuře bývá označován jako „tichý zabíječ“.
Schindeleho minerály snižují hladinu cukru v krvi, po pár týdnech užívání se hodnoty cukru v krvi normalizují.

Schindeleho minerály při léčbě tlaku
Hypertenze - vysoký krevní tlak je nebezpečný a je vždy nutno jej léčit. Opakem je hypotenze (snížení krevního tlaku). Schindeleho minerály pomáhají srovnávat krevní tlak. Díky nim se nejen sníží vysoký krevní tlak, ale také normalizuje nízký tlak. Zároveň zmizí hučení v uších a nepříjemné návaly.

Schindeleho minerály při léčbě osteoporózy
Osteoporóza, řídnutí kostí, je metabolické onemocnění, při kterém kostní tkáň řídne, je stále křehčí a náchylnější ke zlomeninám Osteoporóza je charakterizována ztrátou kostních minerálů Doplněním Schindeleho minerálů se pacientům s osteoporózou výrazně uleví, zbaví se bolestí a jejich kosti zesílí.

Schindeleho minerály při léčbě artrózy
Artróza (osteoartrosa) je bolestivé onemocnění kloubů, které velmi často postihuje lidi zhruba od 50-ti let věku.Nejčastěji postihuje lidi s nadváhou nad 50 let. Přísunem křemíku, který je bohatě obsažen v Schindeleho minerálech, se pacientům s artrózou výrazně omezí bolest a zlepší stav.

Schindeleho minerály a padání vlasů
Přestože je padání vlasů přirozenou součástí lidského života (projevuje se jím pravidelná výměna buněk) je ho možné ovlivnit. Přísunem Schindeleho minerálů lze padání vlasů zmírnit, nebo zcela potlačit. Vlasy budou po několikatýdenním užívání Schindeleho minerálů pevnější, nebudou se třepit a budou zdravé a to nejen na pohled.

Schindeleho minerály detoxikují organismus
Již po pár dnech dochází k úpravě zažívání, dostavuje se pravidelná stolice, čistí se střeva a ledviny. Játra vylučují toxické látky z těla, člověk může mít i zvýšené jaterní testy. Za 2-3 měsíce by měla být znát velká změna k lepšímu. Projeví se to v lepší výkonnosti, soustředěnosti, zlepšuje se stav pleti. Může se zmírnit nebo zcela vytratit průběh různých alergií a ekzémů (je možné rovněž přikládat obklady).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Podobné produkty

Schindeleho Minerály - 400 g v plechové dóze
899 Kč

Jemně mletý minerální pudr dodávaný v elegantní 400g plechovce s dávkovací lžící.

Kód: 34751